11.11.2016 - Nákupní rádce pro protiroztočové povlaky

Nejmodernějším a zároveň nejrozšířenějším typem protiroztočových povlaků jsou dnes tkané povlaky z přírodních nebo umělých mikrovláken. Ochranu před alergeny poskytují oba materiály srovnatelnou, rozdíl je v komfortu pro uživatele a v tom má bavlna mírně navrch.

Nákupní rádce


Čím se řídit při nákupu protiroztočových povlaků

Většina protiroztočových „bariérových“ povlaků dostupných na českém trhu splňuje celosvětově uznávaný parametr – velikost pórů v jejich materiálu je maximálně 10 mikrometrů. Všechny takovéto povlaky jsou považovány za účinné řešení proti roztočové alergii, jelikož zachytí většinu roztočů i jejich alergenů (vyskytující se převážně v trusu roztočů). Čím menší póry tkanina má, tím méně mikroskopických částeček alergenů se dostane k alergikovi.

Materiál: Bavlna, nebo polyester?

Nejmodernějším a zároveň nejrozšířenějším typem protiroztočových povlaků jsou dnes tkané povlakyz přírodních nebo umělých mikrovláken. Ochranu před alergeny poskytují oba materiály srovnatelnou, rozdíl je v komfortu pro uživatele a v tom má balvna mírně navrch.

Narazit můžete ještě na bariérové povlaky z netkaných textilií, účinnost proti roztočům mají vysokou, ale uživatelký komfort je výrazně nižší než u tkaných povlaků.

100% bavlna ProtecSom

 • (+) velmi dobře propouští vzduch
 • (+) při pohybu velmi tichá, v lůžku neznatelná
 • (+) poddajná
 • (+) není kluzká (povlečení po ní neklouže)
 • (+) nešustí
 • (+) dobře odvádí přebytečné teplo od těla

O materiálu ProtecSomBavlněné protiroztočové povlaky jsou tím nejlepším, co francouzská firma ProtecSom vyrábí. S úspěchem se prodávají v mnoha zemích světa. Patentovaná tkací technologie, schopná vyrobit protiroztočový povlak plně chránící před alergeny a přitom pocházející z přírodní bavlny se považuje za průlom v tomto oboru. ProtecSom je vlastníkem patentu.

100% polyester Pristine

 • (+) poddajný na omak
 • (+) lehký materiál
 • (–) při pohybu mírně šustí
 • (–) je mírně kluzký (povlečení se může smekat)
 • (–) o něco hůře propouští vzduch (pocit pomalu se vyfukující peřiny)
 • (–) hůře odvádí teplo od těla (může urychlovat pocení)

O materiálu Pristine

Americký výrobce produkuje čtyři typy materiálu Pristine, které se liší zejména druhem používaných polyesterových vláken a způsobem tkaní, ale jsou kvalitativně srovnatelné. V Česku je nejrozšířenější typ Pristine 66457, který je mezi svými „sourozenci“ druhý nejúčinnější v nepropustnosti alergenů a přitom má uspokojivé mechanické vlastnosti.

Rozdíly v ceně

Přírodní, bavlněný materiál je dražší, ale ne podstatně. Rozdíly v ceně za sadu povlaků pro celé lůžko se pohybují v řádu několika stokorun.

Povlaky ProtecSom vybírají lidé, kteří preferují vysokou kvalitu, dokladovanou mnoha atesty. Povlakům Pristine dávají přednost ti, kteří chtějí ušetřit a přitom získat kvalitní výrobek.

Vzhled povlaků

Co naopak u protiroztočových povlaků nehraje žádnou roli, je jejich vzhled (barva, potisk, mačkavost). Budou totiž po většinu svého života schovány pod běžným povlečením.

Nová matrace není potřeba

Nákup nové matrace a nových lůžkovin není dostatečným řešením proti roztočům. Těmto tvorům příliš nezáleží na tom, v jakém materiálu žijí. Pokud mají vhodné podmínky (teplo, vlhko, tma, přísun potravy), velmi rychle se množí v dutém vlákně, peří, ovčí vlně i pěnových hmotách.

Nejvíce roztočů se v vyskytuje v matracích, které se navíc nedají prát. Nemůžeme-li si dovolit celou sadu povlaků, pořadí důležitosti je následující:

 • matrace
 • polštář
 • peřina

 

Zobrazit další aktuality

Snadný pohyb
Využíváme dopravce Geis

Doprava Geis od 2000 Kč ZDARMA

Logo Geis

Aktuality
11.11.2016 - Nákupní rádce pro protiroztočové povlaky

Nejmodernějším a zároveň nejrozšířenějším typem protiroztočových povlaků jsou dnes tkané povlaky z přírodních nebo umělých mikrovláken. Ochranu před alergeny poskytují oba materiály srovnatelnou, rozdíl je v komfortu pro uživatele a v tom má bavlna mírně navrch. Číst celý článek

17.03.2015 - Jak vybrat polohovací křeslo?

Váháte pří výběru křesla? Přečtěte si náš článek, který Vám výběr usnadní. Číst celý článek